Burun Ucu Estetiği

med_depart1

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun ucu estetiği, estetik açıdan hoş bir görüntü elde etmek amacıyla dünyanın her yerindeki hastaların burun ucunu değiştirmek için tercih ettiği bir burun estetiği türüdür. Ameliyatın amacı hastanın ihtiyacına göre yapılır ve kemik, kıkırdak, deri ve mukoza diğer bölgelere müdahale edilmez.

5.0
Müşteri Memnuniyeti

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucu estetiği kapalı ve açık tekniklerle yapılabilir. Sadece sorun ön dış kıkırdaklarla ilgili ise bu tercih edilebilir ancak burnun diğer kısımlarında ve bu kıkırdakların temas ettiği yapılarda da problemler var ise açık teknik tercih edilmelidir. Burun ucu ameliyatlarında iyileşme süreci kısadır.

Burun Ucu Estetiği Yöntemleri
 

İşlem için hastanın ihtiyacına göre farklı teknikler uygulanabilir. Kapalı rinoplasti tekniği de bunlardan biridir. Kapalı teknikte ameliyat süresi diğer tekniklere göre daha kısadır ve ameliyat sonrası iyileşme çok daha hızlıdır. Diğer bir teknik ise açık rinoplasti tekniğidir. Doktorun deneyim ve tarzı bu teknik ameliyatta çok önemlidir.  Her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları vardır. Durumunuza bağlı olarak her iki yöntem de değerlendirebilir ve doğru olanı seçilebilir.

Burun Ucu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
 

Burun ucu ameliyatının süresi diğer ameliyatlarda olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Burun ucu estetiğinin süresi hastaya göre 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir.

Hasta doktorunun belirttiği hususlara dikkat ederse iyileşme süresi daha kısa olabilir.

Burun Ucu Estetiği

Ameliyat Sonrası Burun Ucu Tekrar Düşer Mi?

Burun ucundaki destek yapıların korunduğu ve gerektiğinde güçlendirildiği durumlarda burun ucunda düşme olmaz.

Burun Ucu Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Burun ucu estetiğinde de genel estetik burun ameliyatı prensiplerine dikkat etmek gerekir.

Burun Estetiği Hakkında Tüm Başlıklar

Burun estetiği ameliyatı hakkında merak edilen tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz başlıklar aşağıdadır.

  Doktora Soru Sor!

  Burun Estetiği veya Kulak Burun Boğaz hizmetlerimiz hakkında tıbbi sorularınız için güler yüzlü resepsiyon personelimizle iletişime geçebilirsiniz. Acil aramalarınıza hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayacağız.

  Burun Estetiği Hakkında Asistanımızdan Destek Alabilirsiniz

  Asistanımızdan burun estetiği süreçleriyle alakalı tüm bilgileri kolayca edinebilir, gerekli durumlarda işleminiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için doktorumuzla görüşme sağlayabilirsiniz.

  Dr. Kaan Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma : 8.30 – 18:00
  Cumartesi 8.30 – 18:00
  Pazar : Kapalı